Produžen rok za prijavu na besplatan tečaj kineskog jezika za početnike

Produžili smo rok za prijavu na besplatan tečaj kineskog jezika. Prijave će se primati do 12. veljače 2023.
Upisi će se provoditi u tjednu od 13. do 17. veljače bez najavljenog motivacijskog ispita, a sukladno redoslijedu prijave kandidata.
Za prijavu je potrebno ispuniti online obrazac ← klikni na link!

O tečaju

Početni tečaj standardnog kineskog jezika u Konfucijevom institutu Sveučilišta u Zagrebu, u ljetnom semestru akademske godine 2022./2023., započet će 20. veljače 2023. Na tečaju se uči standardni kineski jezik. Sve grupe na početnim tečajevima imaju nastavu u ukupnom trajanju od 70 nastavnih sati. Nastava se odvija isključivo online putem Zoom platforme i to dva puta tjedno – ponedjeljkom i srijedom ili utorkom i četvrtkom u dva termina: od 17:00 do 18.30 sati i od 18:45 do 20:15 sati. Točan raspored bit će utvrđen i dostupan naknadno. Za uspješno praćenje nastave u online obliku polaznici trebaju imati slušalice s mikrofonom, kameru, prijenosno ili stolno računalo te stabilnu i brzu internetsku vezu. Završetak nastave predviđen je za 20. lipnja 2023. Profesori su izvorni govornici kineskog jezika. Nastava se izvodi na engleskom i kineskom jeziku. Sve materijale potrebne za izvođenje nastave osigurat će Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu. Tečaj se ne naplaćuje.

Napominjemo kako je, sukladno nastavnim pravilima Konfucijeva instituta Sveučilišta u Zagrebu, nužno prisustvovati na najmanje 70% nastave kako bi se moglo pristupiti polaganju završnog ispita na kraju semestra. Osim završnog ispita, polaznici će tijekom semestra imati i jedan kolokvij. Ukupna, završna ocjena svakog polaznika na tečaju sastoji se od nekoliko elemenata (nastavni zadaci tijekom semestra 40% ukupne ocjene, kolokvij 20% ukupne ocjene, završni ispit 40% ukupne ocjene, uz uvjet ostvarivanja rezultata od 60% za prolaz završnog ispita), pri čemu se mora ostvariti najmanje 60% od svih elemenata za uspješni završetak semestra