Predstavljanje knjige: “Revolucionari, revizionisti, dogmatičari, pseta i luđaci”

Pozivamo vas na predstavljanje knjige Zvonimira Stopića

Revolucionari, revizionisti, dogmatičari, pseta i luđaci
Kina i Jugoslavija od 1948. do 1971.

koja će se održati u srijedu, 8. ožujka 2023., u 18:30 sati u prostorijama Konfucijeva instituta Sveučilišta u Zagrebu, Savska 25 (2. kat Studentskog centra).

U predstavljanju knjige sudjelovat će
Damir Agičić, Tvrtko Jakovina, Krešimir Jurak i Zvonimir Stopić.

O autoru: Zvonimir Stopić (左立明)  rođen je 9. veljače 1983. g. u Zagrebu. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu završio je povijest i filozofiju. Usavršavao se na Sveučilištu u Ljubljani kao korisnik programa Erasmus+, na Sveučilištu za jezik i kulturu u Pekingu (北京语言大学) te Luxembourg School of Business (LSB). Doktorirao je 2018. na Sveučilištu Capital Normal (首都师范大学) u Pekingu. Autor je knjige Revolucionari, revizionisti, dogmatičari, pseta i luđaci: Kina i Jugoslavija od 1948. do 1971. (2022.). Od 2015. radi kao pomoćnik ravnatelja Centra za studij civilizacija (文明区划研究中心) Sveučilišta Capital Normal u Pekingu, a od 2019. zaposlen je i kao docent na Odsjeku za globalnu povijest Sveučilišta Capital Normal. U Hrvatskoj, surađuje sa Zagrebačkom školom za ekonomiju i management (ZŠEM), na kojoj predaje o Kini i Aziji te u sklopu koje koordinira „CroaAsia Institute“. Zvonimir je također i suradnik China-CEE Instituta (中国—中东欧研究院). U svojim istraživanjima bavi se kinesko-jugoslavenskim odnosima, tzv. „Trećim svijetom“, diplomacijom Hladnog rata, područjem jugoistočne Europe, te suvremenim međunarodnim odnosima koji uključuju Kinu.