Upišite se na radionicu kineske kaligrafije!

Radionica kineske kaligrafije započinje u petak 5. listopada, a upisati se možete od ponedjeljka, 1.listopada, do petka, 5. listopada, od 13.00 do 20.00 sati. Upisati se mogu svi zainteresirani, bez obzira na dob. Za upis je potrebno doći osobno u prostorije Konfucijeva instituta Sveučilišta u Zagrebu, Studentski centar, Savska 25, 2. kat. Na upis treba donijeti osobnu iskaznicu ili drugi pravovaljani dokument sa slikom te OIB. Kineska kaligrafija je umjetnosti pisanja kineskih znakova tušem i kistom od mekane kozje dlake po poroznom rižinom papiru. Kinesko pismo vrlo rano je bilo prepoznato ne samo kao nositelj informacija, već i kao izuzetna umjetnička disciplina te se vrlo rano razvilo u visoko cijenjenu umjetnost. Kineska kaligrafija vježba se kopiranjem starih majstora koji su bili i ostali pojam izuzetnog dostignuća u pojedinom stilu pisanja. Pročitajte više o kineskoj kaligrafiji.   Voditelji: Mingsheng Pi, slikar i kineski kaligraf Iva Valentić, akademska slikarica s dvogodišnjim usavršavanjem kineske kaligrafije na Centralnoj akademiji lijepih umjetnosti u Pekingu Početak programa: 5. listopada Trajanje programa: 4 tjedna (jednom tjedno po dva školska sata) Termini održavanja: Petkom od 18.00 do 19.30 Mjesto održavanja: Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu, Savska cesta 25, Zagreb Broj sati: 8 sati Broj polaznika: 18 Cijena: Besplatno Pročitaje program radionice kineske kaligrafije.