Ljetna škola kineskoga jezika u Šangaju

Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu raspisuje natječaj za sudjelovanje na Ljetnoj školi poslovnog kineskog jezika u Šangaju  koja će se održati  od 14. srpnja do  27. srpnja 2014. Školu organizira Sveučilište u Šangaju za međunarodno poslovanje i ekonomiju (SUIBE).

Sveučilište u Šangaju za međunarodno poslovanje i ekonomiju  osigurat će polaznicima Ljetne škole: smještaj s doručkom u studentskom kampusu, predavanja, nastavne materijale, kulturne i turističke sadržaje te transfer od zračne luke do kampusa i natrag.

Polaznici moraju sami osigurati: avionsku kartu, vizu za NR Kinu (pozivno pismo za vizu poslat će SUIBE kada se odaberu kandidati), zdravstveno osiguranje i sredstva za uzdržavanje tijekom boravka na Ljetnoj školi poslovnog kineskog jezika.

Uvjeti prijave

Na natječaj se mogu prijaviti polaznici tečajeva kineskog jezika u Konfucijevom institutu Sveučilišta u Zagrebu, studenti slobodnog studija sinologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i polaznici tečajeva kineskoga jezika na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Kandidati ne smiju biti stariji od 35 godina. Prijave se primaju do 17. ožujka 2014.

Potrebni dokumenti

• ispunjen prijavni obrazac (molimo obrazac ispuniti te dostaviti ispisanu kopiju)
  • životopis na hrvatskom jeziku u Europass CV obrascu
    (dostupan na: http://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum-vitae )
  • motivacijsko pismo za sudjelovanje na Ljetnoj školi na engleskom jeziku (najviše dvije kartice teksta)
  • kopiju putovnice
  • potvrdu o upisanom ljetnom semestru akademske godine 2013./2014. – samo za studente sinologije i ekonomije
  • kopiju indeksa – samo za studente sinologije i ekonomije

Rok prijave i proces selekcije
Dokumentacija mora biti dostavljena u Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu, Savska cesta 25, 10000 Zagreb, 2. kat, u omotnici s oznakom „Za Ljetnu školu – Šangaj 2014“, najkasnije do ponedjeljka 17. ožujka 2014. u 14 sati. Prijave se primaju radnim danom od 10 do 17 sati.

Od prijavljenih kandidata Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu odabrat će ukupno 20 kandidata:

• četrnaest (14) polaznika tečaja kineskog jezika na Institutu
    1. četiri (4) polaznika A1.1 stupnja
    2. četiri (4) polaznika A1.2 stupnja
    3. tri (3) polaznika A2.1 stupnja
    4. tri (3) polaznika A2.2. stupnja
  • četiri (4) studenta slobodnog studija sinologije
  • dva (2) studenta Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Napomena
Prilikom odlučivanja o odabiru kandidata prednost će imati osobe koje do sada nisu bile u Kini u sklopu studentske razmjene, stipendije, ljetne škole ili sličnih aktivnosti.
Za polaznike tečajeva na Institutu, u obzir će se uzeti i rezultati završnog semestralnog ispita iz veljače 2014. godine. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Obveze odabranih kandidata (polaznika):

• najkasnije do 16. svibnja 2014. dostaviti dokaz o kupljenoj avionskoj karti.
  • najkasnije do 13. lipnja 2014. dostaviti dokaz o pribavljenoj vizi i zdravstvenom osiguranju za vrijeme boravka u NR Kini.

Odabrani kandidati potpisat će izjavu kojom se obvezuju na sudjelovanje na Ljetnoj školi poslovnog kineskog jezika (Izjava - ogledni primjerak)

Odluku o izboru kandidata donijet će Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu. Popis odabranih kandidata bit će objavljen na web stranici Konfucijeva instituta Sveučilišta u Zagrebu najkasnije do 20. ožujka 2014.
Odabrani kandidati bit će obaviješteni i putem e-maila.

Program Ljetne škole poslovnog kineskog jezika 2014.

Osoba za kontakt:

Jelena Vrhovski