Konfucijev institut obilježio početak godine Konja

Svečanim programom održanim 25. siječnja u Studentskom centru Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu obilježio je dolazak godine Konja koja službeno počinje 31. siječnja. U subotu 25. siječnja Konfucijev institutu Sveučilišta u Zagrebu proslavio je Festival proljeća, najvažniji kineski blagdan kojim se tradicionalno obilježava dolazak kineske Nove godine. Prema lunarnom kalendaru ove godine ona započinje 31. siječnja i proteći će u znaku konja. To je jedan od najsretniji znakova kineskog zodijaka, a simbolizira putovanje, natjecateljski duh i uspjeh.

Tijekom prigodnog programa polaznici tečajeva kineskoga jezika svih uzrasta predstavili su se okupljenim gostima plesom i pjesmom. Proslavi je prisustvovala i veleposlanica NR Kine Nj.E. Deng Ying kojoj je ovo bio prvi službeni posjet Institutu otkako je stupila na dužnost krajem prošle godine. Voditelj Instituta Krešimir Jurak tom joj je prigodom darovao bistu Konfucija, jednog od najcjenjenijih kineskih filozofa i učenjaka. Skulptura je djelo Mirne Savić, studentice druge godine kiparstva na Likovnoj akademiji u Zagrebu.