“Kineski most” – natjecanje u znanju kineskoga jezika

Prijavite se na natjecanje u znanju kineskoga jezika za strane studente "Kineski most" koje će se održati u prostorijama Konfucijeva instituta Sveučilišta u Zagrebu u subotu 1. lipnja u 15 sati.  „Kineski most“ međunarodno je natjecanje u znanju kineskoga jezika za strane studente pod pokroviteljstvom Nacionalnog ureda za promociju kineskoga jezika vlade NR Kine (Hanban) koji se održava već 12. godinu za redom. Natjecanje je postalo važna platforma za učenje i razumijevanje kineskoga jezika i kulture za studente iz cijeloga svijeta. Natjecatelji će prvo u svojim zemljama sudjelovat u preliminarnom krugu natjecanja. Po jedan natjecatelj iz svake zemlje zajedno će sa studentima iz cijelog svijeta sudjelovati u polufinalu i finalu natjecanja koje se održava u Kini. Uz pobjednika u Kinu kao pratnja putuje i kandidat koji osvoji drugo mjesto. Pobjednik natjecanja Kineski most dobit će stipendiju za studiranje na jednom od kineskih sveučilišta i prigodan poklon od strane Veleposlanstva NR Kine u Hrvatskoj. Natjecanje obuhvaća testiranje znanja kineskoga jezika, poznavanja kineske kulture i vještina te informiranost o aktualnoj situaciji u  NR Kini. Natjecatelji moraju pripremiti umjetničku točku u trajanju od maksimalno pet minuta koja može uključivati neke od sljedećih elemenata: kineske pjesme, akrobacije, glazbeni instrumenti, kineska kaligrafija, kinesko slikarstvo, kineske borilačke vještine,... Prijaviti se možete putem e-maila info@ki.unizg.hr najkasnije do 27. svibnja. Prijavljeni kandidati ne smiju biti stariji od 30 godina i moraju biti studenti na jednom od hrvatskih fakulteta. Prijava mora sadržavati sljedeće podatke: ime i prezime, adresu, broj telefona, e-mail i potvrdu o studiranju.