Crtanje elegantnih krugova života – taiji, drevna kineska borilačka vještina

Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu poziva vas na predavanje o kineskoj kulturi pod nazivom "Crtanje elegantnih krugova života - taiji, drevna kineska borilačka vještina" koje će se održati u petak, 5. travnja, u 19 sati i 15 minuta.      Ukratko o predavanju: Tijekom protekle dvije tisuće godina razvile su se na stotine različitih škola i stilova kineskih borilačkih vještina. Usprkos toj bogatoj raznolikosti, kineske borilačke vještine mogu se podijeliti na četiri osnovna tipa: boks, vladanje oružjem, borbu i grupne nastupe. Taiji je više od kung fua. Naglasak nije samo na borilačkom umijeću već i na etičkom i umjetničkom aspektu borbe. Taiji je vještina specifičnih pokreta, crtanja polaganih i gracioznih krugova života, koja potiče cirkulaciju životne energije u nama i izvan nas.Krajnji cilj taijija je unutarnja harmonija tijela, ravnoteža disanja i smirenost uma.: Predavanja na temu kineske kulture održavat će se svaki petak u isto vrijeme, a držat će ih profesorica Wang Qian sa Šangajskog instituta za međunarodnu trgovinu. Sva predavanja otvorena su za javnost. Rezervacije i prijave nisu potrebne. Napomena: predavanja će biti na engleskom jeziku. Za sve dodatne informacije kontaktirajte nas putem maila info@ki.unizg.hr. ili na broj telefona 095/926 3170. Najava nadolazećih predavanja: Galloping horse overtaking a flying swallow - spiritual essence in bronzeware (12. travnja) Making aromatic tea with freshly collected snow - tea in China (19. travnja) Hierarchical yet graceful - traditional Chinese costumes (26. travnja)